Užijte si skvělou dovolenou na řeckých ostrovech

Máte rádi slunce, moře a krásnou architekturu přístavních měst? Pak je pro vás tím pravým místem na dovolenou Řecko se svými nádhernými ostrovy! Srovnávač zájezdů New Travel.cz pro vás připravil opravdu širokou nabídku zájezdů na nejkrásnější řecké ostrovy, kde prožijete báječnou dovolenou plnou odpočinku, sportu i kulturních zážitků. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy Řecka patří Kréta, Rhodos, Zakynthos, Kos a Korfu, kde si můžete po většinu roku užívat ničím nerušený odpočinek na slunných plážích, speciality zdejší kuchyně nebo výlety za antickými památkami, kterými je Řecko proslulé.

Kréta

Kréta, jejíž historie sahá až do doby 3. tisíciletí př.n.l., je zcela unikátním místem, na němž můžete spatřit pozůstatky původní, Mínojské, civilizace, ale také civilizace Mykénské, Dórské, Římské i Benátské republiky. Nejznámější památkou z dob Mínojské civilizace je palác Knossos v Heraklionu, avšak tím nejstarším je Faistos.

Z dalších míst, která na Krétě rozhodně stojí za vidění, jsou ostrůvek Spinalónga, palmová věž Vei, Samaria nejdelší evropská soutěska, dobové město Rethymnon se zachovalými stavbami a příjemnou atmosférou, klášter Arkadi, letovisko Matala s nádhernými jeskyněmi či Plakias s jeho četnými zálivy. Jste- li spíše milovníky moře a vodních radovánek, pak navštivte letoviska, jako je Adelianos Kampos, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Analipsis, Anissaras, Bali, Elounda, Georgioupoli, Hersonissos, Platanias, Rethymno a Stalis. Užijte si skvělou dovolenou na Krétě i vy!

Rhodos

Druhým, avšak neméně krásným, ostrovem Řecka je Rhodos, který se pyšní nádhernými slunnými plážemi a celou řadou památek a zajímavých míst. Pokud plánujete dovolenou na Rhodu, pak jsou pro vás výbornou volbou zájezdy do pobřežních letovisek jako je Faliraki, Kalithea, Lindos, Ixia, Lardos, Kolymbia či Pefkos, kde na vás čekají komfortní hotely a vynikající turistické zázemí.

Příjemným zpestřením vaší dovolené na Rhodu, jsou nejen vodní sporty, ale také fakultativní výlety za kulturními krásami ostrova. Mezi nejnavštěvovanější místa patří stejnojmenné hlavní město Rhodos, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a kouzelné městečko Lindos. Láká- li vás spíše příroda Rhodu, pak navštivte slavné údolí motýlů, které je světovým unikátem.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.