Španělsko a jeho přírodní skvosty

Španělsko je turisty vyhledávanou destinací, kde chtějí trávit letní dovolenou. Zkusili jste, ale někdy místo lenošení na pláži také cestovat po vzácných místech? My vám zde chceme přiblížit bohatství Španělska v podobě národních parků. Celkem jich je něco okolo deseti a čtyři z nich dokonce mimo pevninské Španělsko, a to na Kanárských ostrovech.

Neznámějším parkem je národní park Coto Doňana. Leží na jihozápadě Španělska a mezi jeho rarity patří bažiny Rocío. Kromě bujné vegetace, které je zde dostatek, tu také přezimují ptáci téměř z celé Evropy. Park je přístupný pěšky, autobusem a nebo můžete připlout na lodi. Jen musíte myslet na to, že budete potřebovat povolení ke vstupu.

Oproti tomu bude jednodušší návštěva parku Covadongy, kde povolení potřebovat nebudete. Tento park se pyšní množstvím různých živočichů, které zde můžete spatřit. Od prasat, kamzíků a lišek až po divokou zvěř. A nevšedním zážitkem pro vás může být také ubytování uprostřed ledovcových jezer a velkolepých vrcholků.

Velice turisticky oblíbeným parkem je Ordesa y Monte Perdido. Španělsko se o něj dělí s Francií, protože leží přímo na hranici těchto dvou zemí. Je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO a zabírá plochu 150 kilometrů čtverečních. Nejvyšší vrchol v parku leží ve výšce 3.355 metrů nad mořem a nejnižším bodem je kaňon plný kaskád a vodopádů, který je hluboký 900 metrů. Právě v tomto parku se můžete setkat s chráněným druhem kozorožce Capra Hispana.

Dalším a v řadě čtvrtým národním parkem je Aigues Tortes. Jeho nádherné vodopády vynikají svojí krásou i zasazením do okolí. Voda z těchto vodopádů stéká do jezera Estany Llebreta. Park naleznete na severu Španělska v Katalánsku.

Pokud tedy toužíte Španělsko také poznávat z jiné stránky než jen u hotelů a na plážích, zkuste se vydat po stopách národních parků a jistě budete mile překvapeni jaká tajemství z říše fauny a flory zde objevíte.

Takže pokud upřednostňujete turistiku před ležením na pláži, jsou pro vás tyto parky těmi správnými místy, které stojí za to navštívit.

Další informace o Španělsku najdete na spanelsko-web.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.