Proč jet poznávat právě Maroko?

Bojíte se tuto exotickou a nedotčenou zemi navštívit? Nejste si jisti, jaká jsou zde bezpečnostní rizika a zdravotní péče? A přitom si tato opomíjená severoafrická země v posledních letech získává pořád více turistických nadšenců. Země je přímo určena k poznávání zdejší kultury, památek a strávení aktivní dovolené na některém z mnoha poznávacích zájezdů.

Jak je to tedy například se zdravotní péčí? Česká republika a Marocké království mají uzavřenu dohodu, že první nezbytné lékařské ošetření bude pro české občany zdarma. Jde ale opravdu jen o základní ošetření! Pokud budete mít závažnější chorobu, musíte již navštívit některou ze soukromých klinik, které jsou na tyto případy připraveny. Zde ale za jeden den zaplatíte kolem 100 USD. Proto je nezbytné si před cestou uzavřít dobré cestovní pojištění a vzít léky proti průjmu, zvracení a nevolnosti.

Velký důraz musíte dbát v Maroku na hygienu. Vodu pijte raději balenou a myslete vždy na to, že v odlehlých částech země nebude mít možnost přivolat lékařskou pomoc tak, jako v turistických oblastech.

Celková bezpečnost v turisticky atraktivních oblastech je dobrá. Pouze ve městech jako Casablanca, Tanger a Ceuta by se mělo dbát zvýšené pozornosti. Nepřípustnou oblast v Maroku najdete jen jednu a to oblast západní Sahary. Tam se u města Rifu ve velké míře pěstují drogy a oblast je střežena místními mafiemi.

Marokánci jsou dobrými obchodníky, kteří jsou v tomto oboru skutečnými mistry. Jsou vždy vstřícní a přívětiví a tak se nemusíte ničeho obávat. Za zmínku stojí fakt, že celá polovina dospělých obyvatel je negramotná.

Za návštěvu jistě stojí archeologické naleziště Vulibilis, centrum města Meknes, sídla postavená z hlíny Ksar od Ait-Ben-Haddou a pak mediny ve městě Fez, Marrákeš, Tétouan nebo třeba portugalské město Mazagan v El Jadida.

Je pravdou, že na poznávacím zájezdu do Maroka je třeba dodržovat určitá pravidla, ale i tak si svou dovolenou můžete užít na maximum. Kombinací objevování historických památek, horských výletů, krásných písčitých pláží, plavání v čistém moři či návštěvě nespoutané Sahary dosáhnete ideální dovolené.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.