Omán

Sultanát Omán leží ve východní části Arabského poloostrova. Při pohledu na něj si budete připadat jako v pohádce tisíce a jedné noci. Zdejší krajina je různorodá: naleznete tu hory, kaňony i údolí, stejně jako pouštní duny. Omán není zemí jako jsou například Arabské emiráty, nehledejte zde žádné mrakodrapy. V Ománu je zachovala kultura a spoustu zajímavostí.

Omán zatím není zasažen masovým turismem a jistě vás překvapí, jak příjemní lidé zde žijí a hlavně jak moc jsou ochotní pomoci cizincům. Hlavním městem je Muscat. Jde o starobylé městečko se zdobenými branami, kterému dominují tři pevnosti. Mutrah, Al Jalali a Mirani jsou sice pevnostmi, do nichž je zákaz vstupu, ale můžete si je alespoň vyfotografovat.

Dalším zajímavým městem je Salalah. Město je obklopeno banánovými plantážemi a kokosovými lesíky. Slibuje perfektně strávenou dovolenou na písčitých plážích v příjemně teplém počasí. Vhodná doba pro návštěvu je od poloviny června do poloviny září. Kromě dovolené na plážích byste měli navštívit místní muzeum, kde jsou vystaveny fotografie celého města. Nedaleko města Salalah leží Mughsail, kde jsou též nádherné pláže.

Nejnavštěvovanějším místem Ománu je kaňon Wádí an-Nahr. Pro návštěvu tohoto kaňonu doporučujeme vypůjčit si automobil a začít v místě Nizwa. Pozorujete rádi želvy? Objednejte se na vycházku do rezervace Ras al-Jinz a můžete absolvovat denní či večerní procházky s pozorováním želv.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.