Dopřejte si trochu jinou dovolenou

Představte si svou dovolenou snů. Vidíte nekonečné pláže pokryté jemným pískem a panenskou přírodu, slyšíte šustění listoví palem v jemném vánku a šumění moře a cítíte vůni exotických květin? Tato představa nemusí být pouhý sen, cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do desítek nádherných exotických destinací, které lze mnohdy pořídit za opravdu exkluzivní cenu, zejména díky last minute nabídkám.

Exotická dovolená je jedinečnou příležitostí, jak se zbavit všednosti běžných dní a prožít nezapomenutelné chvíle v nádherném prostředí, které vás zcela uchvátí. Nejzajímavější exotické destinace se nacházejí v rovníkové oblasti mezi obratníky raka a kozoroha. Tyto oblasti se vyznačují tropickým klimatem s vysokými teplotami a vysokou vzdušnou vlhkostí. Právě v těchto oblastech se nacházejí deštné pralesy, jako je například Amazonský deštný prales, označovaný jako plíce světa. Toto označení je více než trefné, tento deštný prales totiž produkuje majoritní podíl kyslíku nacházejícího se v naší atmosféře.

Poznejte nevinnou krásu panenské krajiny

Země tropického pásma jsou velmi bohaté na přírodní unikáty – právě v této oblasti se nachází celá řada ohrožených endemitických druhů rostlin i živočichů. Nachází se zde také velké množství tropických ostrovů a ostrůvků, z nichž mnohé nejsou osídleny a jsou turistickým ruchem zcela nedotčeny. Pokud se rozhodnete tyto ostrovy navštívit, můžete se na ně dopravit většinou pouze lokální lodní dopravou, případně si můžete sami vypůjčit menší loď. Chcete-li poznat opravdu panenskou exotickou přírodu, doporučujeme vám dovolenou v co nejmenších turistických střediscích, které leží blízko neobydlených oblastí nebo drobných ostrůvků.

Luxusní dovolená

Pokud vás láká spíše luxus a komfortní ubytování, než romantické chvíle na místech téměř nedotčených lidskou rukou, máte na výběr z opravdu široké nabídky zájezdů. Oblíbeným místem pro luxusní exotickou dovolenou jsou Maledivy, které nabízejí opravdu vysoký standard služeb a dechberoucí scenérie, které vám na první pohled učarují. Oblíbená je také dovolená v Dominikánské republice a na ostrovech Thajska.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.