Do hor za dobrodružstvím – poznáváme Jeseníky

Turistické a poznávací stezky našich hor nabízejí pobyt na čerstvém vzduchu, objevování přírodních krás a historických míst. Toto i mnoho dalšího nabízí v každém ročním období i Jeseníky. Nabídky jsou široké, můžeme však využít slevy na pobyty v Jeseníkách, čímž navíc ušetříme. Naučené a turistické stezky, kterých jsou v Jeseníkách desítky, křižují přes národní přírodní rezervace a poskytují nádherné výhledy z hor i nížin. Jeseníky oplývají velkým počtem hradů, zámků a zřícenin. Za návštěvu stojí například známý zámek v Bruntálu, Sovinec, hrad Kolštejn, zámek Bludov a mnoho dalších.

Nádherná místa Jesenicka

Naučná stezka Bílá Opava křižuje národní přírodní rezervaci se stejným jménem. Toto romantické místo tvoří skalnatý kaňon s vodopády. Najdeme zde také Slezkou Hartu, nejmladší přehradu u nás. Byl zde natáčen například velkofilm Johanka z Arku. V okolí se tyčí dvě vyhaslé sopky Velký Roudný a Malý Roudný. K vypůjčení zde máte lodě i kola. Místo je hojně navštěvováno také rybáři. Mezi další velmi navštěvovaná místa patří Jelení studánka, Břidličná hora a nejvyšší hora Jeseníků Praděd.

Karlova studánka, místo, kam se lidé vydávají za léčivou, čistou pramenitou vodou. K této studánce se váže legenda o místním hochovi, který si všiml zraněné srny, která se máčela ve vodě, aby si uzdravila zraněnou nohu. Jesenicko je známé také svými jeskyněmi, jeskyně na Špičáku a Na Pomezí. Jeskyně Na Pomezí je rozsáhlá a skládá se z více jeskyní. Pro návštěvníky je přístupná a má délku asi půl kilometru. Jeskyně na Špičáku je součástí přírodní rezervace a je známá především díky výskytu chráněných netopýrů.

as se zde dá trávit aktivně pěší turistikou, na místních koupalištích, cykloturistikou, rybařením, horolezectvím, návštěvou wellness procedur masáží, lázní, zábalů, peelingů nebo návštěvou mnoha muzeí. I zde se v posledních letech objevilo mnoho ekofarem, které si můžete prohlédnout, zapojit se do místních aktivit a případně i domácí výrobky zakoupit. Slevy na víkendové pobyty v Jeseníkách jsou také vhodným dárkem pro rodinu, přátelé a to při každé příležitosti.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

You must be logged in to post a comment.